Jövőbe látás

Annak igénye, hogy előre lássunk, tudjunk bizonyos dolgokat, nem új keletű. Mindannyian szeretnénk tudni a dolgok alakulását, hogy legalább felkészülhessünk rá, vagy esetleg másképp csináljuk, hogy más legyen a végeredmény.

Ma már igen elterjed jóslási mód a kártyából való jóslás, mely lehetséges, magyar kártyából, francia kártyából, tarot kártyából és cigány kártyából és még ezerféle más kártyából is. Erről már sokan és sokat írtak, ezért a jövőbe látás egyéb régi eszközeit szeretném bemutatni, ami talán nem annyira ismert.

Az ókori Rómában volt használatos a béljóslás. Az etruszkok alkalmazták először, de olyan népszerűségnek örvendett, hogy a rómaiak is átvették. A rítushoz leölték a birkát, szárnyasokat, bikát majd felvágták és megvizsgálták a belsőszerveket, általában a májat, de az epehólyagból, szívből és tüdőből is jósoltak. A kérdésfeltevés után mérlegelték a negatív és pozitív látványban rejlő dolgokat és utána válaszoltak vagy igennel, vagy nemmel. A béljósoknak komoly képzésen kellett átmenniük. A tananyagot 135 agyagtáblában foglalták össze majd ebből vizsgát is tartottak. Ez a jövőbe látás annyira népszerű volt, hogy alkalmazták a babiloniak és még a középkorban is divatos volt. Ezt a jóslás fajtát aztán az állatok leölése nélküli tojás jóslás váltotta fel, amit még ma is szívesen alkalmazunk. Nagyon sok információt lehet kinyerni belőle, ha tudod mit kell nézni.

A jóslócsontokat a kínaiak használták előszeretettel. A lapockacsontokat vagy teknőspáncélt felhevítették és a keletkező repedésekből olvasták ki a jövőt. A kérdéseket egy éles szerszámmal karcolták bele a még ép csontokba, majd a repedések által keletkezett formák, jelek adták meg rá a választ.

Végül még nagyon ősi jövőbe látási mód a tenyérjóslás. Ezt a módszert ma is használjuk, számtalan tenyérjóslásról szóló könyv kapható, és akit érdekel tanulható. Érdekes adalék, hogy a középkorban a tenyérjóslást a boszorkányvadászok alkalmazták, akik bizonyos jeleket, ha észre vételeztek – pigmentáció, fekete pontok a tenyér bizonyos részein – az ördöggel kötött szövetség biztos jeleként értelmezték.